Profesjonalizacja służby cywilnej – zawsze aktualne wyzwanie

Ostatnie prawie 8 lat to moja mniejsza aktywność akademicka, z powodu kierowania rządową szkołą administracji publicznej (www.ksap.gpv.pl).
Instytucja ta założona w 1990 r. ma za zadanie kształcić kandydatów na wyższe stanowiska w administracji i jest nierozerwalnie związana ze służbą cywilną.

Jednak rozwój cywilizacyjny i społeczny wymaga, aby realizując niezmiennie misję kształcenia do służby publicznej zmieniać formy i sposób szkolenia, aby sprostać współczesności i przyszłości.

W okresie od 2016 roku udało się zrobić bardzo wiele:
– opracować i wdrożyć nową ścieżkę kształcenia słuchaczy – tzw. tryb dualny;
– podjąć współpracę z IESE Business School a także innymi wiodącymi szkołami zarządzania i przeprowadzić nowatorskie programy takie jak: Argo, Synergia czy Akademia Zarządzania;
– rozwinąć platformę e-learningową oraz wiele nowych form kształcenia np. studium IOD, akademię zarządzania projektami, vademecum administracji i inne.

Szczegółowe informacje na temat działalności KSAP można odnaleźć w załączonym pisemnym raporcie.

Zapraszam do lektury!

Możliwość komentowania jest wyłączona.